Viena iš itin pažeidžiamų grupių, kurios susiduria su valgymo ir kūno sunkumais, yra mamos. Būdama intuityvaus valgymo specialistė bei asmeniniame gyvenime dviejų vaikų mama, noriu jums duoti 10 patarimų apie valgymą bei kūną.
- Vaikui gimus mamų poreikis valgyti nedingsta, o dažniausiai jis ir padidėja (nes pvz. žindoma). Ir tai yra normalu. Tuo laikotarpiu, kai turime mažiausiai galimybių pasigaminti, kviečiame valgyti šaldytus produktus, užsisakyti atvežamo maisto, prašykime, kad pagamintų giminaičiai ir t.t. Kadangi tai emociškai ir fiziškai pažeidžiamas laikotarpis, svarbu, kad pavalgytume pakankamai, nes nepakankamas valgymas didina mūsų pažeidžiamumą.
- Nuimkime perfekcionizmą valgyme, ypač tada, kai laikotarpiai yra sunkiausi. Šaldytas pusgaminis yra geras, patogus ir greitai paruošiamas maistas, kuris labai tinka mamoms, padeda sutaupyti jėgų ir energijos.
- Mityba neturi būti tobula, kad būtų sveikatai palanki. Tai galioja ne tik mamų, bet ir vaikų mitybai.
- Duokime savo kūnui pakankamai laiko atsigauti. Kai socialiniuose tinkluose matome moterį, po vieno kito mėnesio grįžusią į savo buvusias kūno formas, priimkime tai su budrumu. Mes nežinome kas išties vyksta tos moters viduje. Mes manome, kad ir nereikia grįžti į buvusią “formą”, nes kūnas per gyvenimą keičiasi - tai normalu. Nėštumas, gimdymas ir žindymas yra vienas iš etapų, kai pokytis įvyksta ir kviečiame mokytis su dėkingumu tai priimti.
- Kūnas pagimdžius keičiasi ir tai yra normalu. Moters fiziologija po nėštumo ir gimdymo "persitvarkinėja" apie 1 metus laiko. Nenormalu yra per kančias siekti buvusio kūno linijų ir tikėti mitu, kad „moteris gali turėti bet kokį kūną, čia tik pasiteisinimai“.
- Absoliuti dauguma mamų patiria miego stygių. Turint laisvą minutę, miegokime dieną kartu su vaiku. Taip mūsų alkio ir sotumo hormonai veiks darniau.
- Jeigu mūsų situacijoje tai įmanoma, neužsidarykime namuose. Junkimės į mamų grupes, eikime į mamoms skirtus užsiėmimus (galime rasti užsiėmimų mamoms su vaikais), ieškokime bendrystės – tai itin teigiamai veikia mamų psichiką.
- Motinystėje patiriame visą jausmų karuselę. Nelikime vienos su jausmais.
- Ypatingai atkreipkime dėmesį į poreikius. Dažnai neatliepti svarbiausi poreikiai tampa emocinio valgymo priežastis.
- Stipriai esu įsitikinusi, kad svarbu skirti laiko pabūti tik su savimi – bent 10-15 min. per dieną visiškai atsitraukime nuo vaiko palikę jį/ją su saugiu žmogumi.