Skaitytojos klausimas (kalba netaisyta):
"Parasyk kada apie intuityvu valgyma ir nestuma is savo patirties arba nebutinai. Na, nes as laukdamasi labai grieztai atribojau save nuo tu produktu, kuriuos vartojant yra tikimybė apsinuodyt ir pan. (tikriausiai zinai tuos produktus, kuriuos ir kai kurie gydytojai nestumo metu rekomenduoja vengti, riboti). Ir labai keistai jausdavausi, kai susidurdavau akistatoj su tom kitom nesciosiom, kurios valge ir zuvi ir kitas juros gerybes, ir kiausinius, ir pelesinius surius, ir kavos daug gere ir man aiskino, kad reikia neatsisakyt ir valgyt, jei organimas praso. Tai ar as cia nesamoningai valgiau, ar jos?
REGISTRACIJA INDIVIDUALIAI KONSULTACIJAI >>>
Mano atsakymas iš intuityvaus valgymo požiūrio
Natūralu, kad mes, moterys, nėštumo metu daugiau dėmesio skiriame sveikatai ir mitybai. Jei iki tol valgydavom viską, kas papuolė po ranka, tai nėštumo metu apie tai pradedame mažų mažiausiai susimąstyti, o kitos net ir drąstiškai keisti mitybos įpročius.
Kai aš laukiausi (2016 m.), jau buvau pažengusi Intuityvaus valgymo kelyje ir gana gerai pažinojau savo kūną bei mokėjau atliepti į jo siunčiamus signalus. Buvau absoliučiai susitaikiusi su visokiu maistu ir "išsivaliusi" dietinį mąstymą.
Praktiniai patarimai
Nėštumas yra sveika normali moters būsena
Mano nuomone, nėštumas yra sveika normali moters būsena, tad jokių ypatingų pokyčių mityboje nereikia. Nebent kiltų kokių nėštumo komplikacijų, pvz. nėščiųjų diabetas. Su tokia nuostata, kad išgyvenu normalią būseną, aš valgiau viską, ką ir prieš tai. Aš žinojau, kad dėl didesnio kenksmingų kiekio bakterijų gali būti naudinga prisilaikyti nepasiterizuotų pieno produktų, žalios ar pusžalės mėsos, žuvies, žalių kiaušinių, atsisakyti alkoholio. Taip pat žinojau, kad jeigu prireiks kokių žolelių arbatų, verta pasidomėti kokią tai gali daryti įtaką vaisiui.
Buvau įsitikinusi, kad mano nėštumas yra lengvas
Visus 9 mėnesius buvau įsitikinusi, kad mano nėštumas yra lengvas, kad jaučiuosi gerai, kad mano vaikas sveikas, kad jai puikiai sekasi augti mano pilve. Kad ir kaip banaliai skambėtų, aš pozityviai žiūrėjau į šį laikotarpį ir, kadangi esu tikinti, buvau tikra, kad Dievas saugo mane ir mano vaiką. Ir viskas bus gerai.
Taip ir buvo 🙂
Kaip minėjau, nėštumo metu aš valgiau viską, ką ir valgydavau prieš tai. Specialiai nepradėjau daugiau kažko valgyt, pavyzdžiui vaisių ar daržovių. Buvo tam tikrų etapų, kai didesniais kiekiais valgiau kiek neįprastą man maistą, pavyzdžiui, šprotus, korėjietiškas morkytes ar raugintus agurkus . Ir būtinai leidau sau valgyti to, ko organizmas prašo.
INTUITYVAUS VALGYMO KURSAS SU GRUPE
Ką dariau su rizikingais maisto produktais?
Tiesą sakant, tik šis skaitytojos klausimas mane privertė pagalvoti ar aš valgiau kažko "nerekomenduojamo". Pamenu, dalyvavau išvykoj, kur profesionalus šefas kepė steikus. Tai sąmoningai pasirinkau pilnai iškeptą, be kraujo , nes visada tik tokį ir valgau. Kada valgiau suši, sąmoningai rinkausi kur nebūtų žalios lašišos, bet bent kelis kartus norėjau būtent su lašiša, tad tokius ir pirkau. Pasigardžiuodama suvalgiau ir pamiršau. Žolelių arbatas gėriau visokias, įvairias. Tiesą sakant, nelabai domėjausi ką galima, ko negalima. Nes, mano nuomone, tik dideli kažkokių arbatų kiekiai gali padaryti neigiamą įtaką.
Minčių galia
Apibendrinant savo mintis, manau, jog kertinis dalykas yra įsitikinimai. Aš tikiu, kad geri ar blogi (pamokantys) dalykai žmonėms nutinka su kažkokia žinute. Ir nepaisant to, ar laukiesi ar ne. Manau, kad verta riziką apsimažinti nėštumo metu valgant "saugesnį" maistą. Be fanatizmo 🙂 Tuo pačiu verta atsižvelgti ir į kūno siunčiamus signalus.
Lankstumas ir (pasi)tikėjimas, kad viskas bus gerai - tai, mano galva, yra atsakymas, kodėl aš puikiai jaučiausi ir valgiau viską nėštumo metu.
Jei patiko šis įrašas, būsiu dėkinga pasidalinimu bent su vienu draugu ❤