Pirmoje dalyje apie skysčius aš pasakojau apie hormoną aldosteroną, alkio ir troškulio panašumus, kodėl kai kurie žmonės nejaučia troškulio, kas įtakoja reikiamo vandens kiekį kievienam organizmui, o dabar kviečiu paskaityti:
- kaip Intuityvus valgymas siūlo apskaičiuoti reikalingą vandens kiekį būtent jūsų organizmui
- kas man pačiai padėjo padidinti skysčių kiekį
- kiti nei vanduo skysčiai
REGISTRACIJA INDIVIDUALIAI KONSULTACIJAI >>>
Paprastas apskaičiavimas kiek jums reikia vandens
Stebėkite savo šlapimą. Jei jis permatomas ar šviesiai gelsvas, valio, skysčių geriate pakankamai. Jeigu spalva intensyvi, vadinasi, organizmas jį sulaiko, tad šlapimas pasidaro labiau koncentruotas, todėl ir spalva ryškesnė. Jūsų organizmas sako padėk man atlikti gyvybinius procesus, duok daugiau vandens. Atkreipkite dėmesį, kad kai kurie vitaminai ar vaistai gali šlapimą padaryti geltonesį.
INTUITYVAUS VALGYMO KURSAS SU GRUPE
Būdai padidinti skysčių kiekį
Kaip minėjau pirmoje straipsnio apie skysčius dalyje, aš gerdavau nepakankamai skysčių, tad ėmiausi priemonių padėtį ištaisyti 🙂 Iškart noriu pasakyti, dariau tai palengva, be jokio spaudimo ir prievartos. Taigi:
- Sąmoningai laikau vandenį įvairiose matomose vietose - ant svetainės stalo, virtuvėje, rankinėje, darbe ant stalo, nešdavausi į susitikimus, mašinoje
- Geriu įvairaus skonio vandenį - gryną, su citrina, su mėtomis, su lašeliu eterinio aliejaus (kuriuos galima vartoti į vidų), skiestą su obuolių sultim, kartais gazuotą
- Geriu iš įvairių tarų - iš gertuvės, stiklinės, puodelio, stiklinės su šiaudeliu, gražios "svečių" taurės. Mano atveju tai irgi veikia. Tačiau kiti nusiperka labai gražią gertuvę ir geria tik iš jos. Mano atveju, nusipirkta gražioji gertuvė greit pabodo 🙂
- Atradau dažniausiai tinkamą "vienkartinį" kiekį. Pradžioj gerdavau po pilną stiklinę, bet pastebėjau, kad po tokio kiekio aš tarsi išsipučiu ir man šis jausmas nemalonus. O nemalonūs jausmai ir prisiminimai skatina liautis daryti tą veiksmą kitą kartą. Atradau, kad dažniausiai geriausiai jaučiuosi išgėrusi apie 10 gurkšnių. Bet vėlgi, čia jokia taisyklė, kartais kai esu labiau ištroškusi, galiu pusę buteliuko išgerti ir jaustis puikiai.
- Kaip ir minėjau pirmoje įrašo dalyje, geriu kai pajaučiu subtilius alkio ženklus.
Skysčiai / maistas vandens pagrindu
Kai kurie skysčiai savyje turi ne tik labiausiai reikalingo organizmui vandens, bet ir maistinių medžiagų bei kalorijų. Intuityvus valgymas visuomet palaiko balansą, tad rinkitės tą variantą, kuris jums patiems priimtiniausias.
Organizmas būtinoms funkcijoms atlikti naudoja vandenį, tad gerdami jį, tiesiog palengvinsite organizmui darbą. Tačiau dalį vandens organizmas pasiima ir iš kitų skysčių / maisto.
- Vaisiai, daržovės
- Sriubos
- "Smūčiai" / glotnučiai / žalieji kokteiliai (tai jau labiau užkandis nei gėrimas, bet vis tiek turi daug vandens)
- Pienas
- Vaisvandeniai, sultys. Tiesiog turėkite omeny, kad juose būna gana daug cukraus, tad gerkite su saiku (atkreipkite dėmesį: su saiku, o ne visai atsisakykite). Arba pabandykite praskiesti - man dažniausiai būna net žymiai skaniau. Šiai dienai net nelabai galiu gerti grynų sulčių, nes tiesiog per saldu.
- Gėrimai su kofeinu - kava, arbata "nesiskaičiuoja" kaip skystis. Tačiau pravartu žinoti, kad apie 300-400 mg (3-4 puodeliai po ~230 ml) kofeino daugumai suaugusiųjų yra saugi dozė ir nedaro poveikio sveikatai, t.y. nešalina skysčių. Gali būti naudinga atkreipti dėmesį iš kokio dydžio puodelio geriate kavą, arbatą. Beje, mano vyras geria kavą be kofeino, ir sako, jog jam visiškai jokio skirtumo su ofeinu ar be. Tiesiog patinka kavos skonis. Gal ir jums tiktų toks variantas.
- Alkoholis taip pat "nesiskaičiuoja" kaip skystis. Pradėkim nuo pozityvių dalykų 🙂 Kai kurie tyrimai rodo, kad mažos alkoholio dozės nekenkia, o kartais net ir teigiamai veikia sveikatą, pvz. raudonas vynas. Tad jeigu jums alkoholis tinka, gerkite su saiku. Saikas reiškia du gėrimai per dieną. Kiekis priklauso nuo konkretaus gėrimo.
Tačiau atkreipiu dėmesį, kad alkoholis nepadeda nuo dehidratacijos, jis kaip tik "varo" skysčius iš organizmo. Taip pat alkoholis turi reikšmingą kiekį kalorijų (7 kcal/g) lyginant su angliavandeniais ir baltymais (4 kcal/g), ir riebalais (9 kcal/g). Taip pat alkoholis įtakoja mūsų gebėjimą priimti sąmoningus sprendimus ir veiksmus. Parašiau kažkaip sudėtingai, bet suprantate apie ką aš 🙂 Bet kaip visada - svarbiausia saikas ir balansas.
PRAKTINIAI PATARIMAI Į EL. PAŠTĄ
Būkime sveiki!
Jei patiko šis įrašas, būsiu dėkinga pasidalinimu bent su vienu draugu ❤